"Eğer birini fikirlerinizle kazanmak istiyorsanız önce onunla arkadaş olun."

Abraham Lincoln

Primo - 11/02/2015 09:50 - 2014'de yüzde 25 büyüdü

Türkiye'nin en büyük esnek üretim tesisi olarak hizmet veren Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, 2014 yılında yüzde 25 büyüme elde etti. Primo Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, nitelikli fason üretiminde Türkiye'nin ilk adresi haline geldiklerini söyledi. Primo, 2014 yılını 100 milyon TL ciro ile tamamladı.

Primo - 14/01/2015 09:35 - 2015'in mottosu basitlik, çeşitlilik ve yenilikçilik olacak

100'ü aşkın iş kolunda anahtar teslimi fason ürün üreten Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, çok yönlü bu üretim biçimi nedeniyle perakende ve hızlı tüketim sektörlerine de ayna tutuyor. Primo Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, kârlılıkların düştüğü, rekabetin çok arttığı günümüz ortamında firmalar için ciroları artırmanın yolunun ürün çeşitliliği ve yenilikçilikten geçtiğini söylüyor.

Primo - 08/09/2014 10:55 - Primo'dan yeni tüp dolum ve kapama hattı

Üretim yapısını çeşitlendirmeye devam eden Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, şimdi de diş macunu ve krem gibi ürünlere yönelik tüp dolum kapasitesini genişletiyor. Son yatırımıyla tüp dolum ve kapama kapasitesini saatte 11 bin adede çıkaran Primo, bu konuda Türkiye'nin en yüksek kapasiteli hizmet verebilen kuruluşlarından biri haline geliyor.

Primo - 08/07/2014 10:15 - Primo'dan "Bag in Box" yatırımı

Türkiye'nin en büyük esnek üretim tesisine sahip olan Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, koli içine konan Alupet torba olarak bilinen "Bag in Box" ve ayakta duran modelleri olan "Doypack" ambalajlarına ilişkin bir üretim hattı kuruyor. Pet şişelere alternatif sıvı ambalaj modeli olarak da nitelendirilen Bag in Box ve Doypack, ABD ve Avrupa ülkelerinde uzun süredir yaygın olarak kullanılıyor. Primo, yeni yatırımıyla bu yenilikçi uygulamayı pek çok avantajıyla birlikte yerli üreticilerin dikkatine sunuyor.

Primo - 09/06/2014 10:40 - Üreten güçlüdür

Sunduğu hizmet biçimiyle perakende sektörünü makro bir bakış açısı ile değerlendirebilen Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, ekonominin gelişimini sürdürebilmesi adına üretime odaklanması gerektiğini söyledi. İthal edilen birçok ürünün aslında iyi bir planlama ile Türkiye'de üretilebileceğini dile getiren Bahar, Türkiye'deki üretim gücünün daha iyi değerlendirilmesi gerektiğini aktardı.

Primo - 17/04/2014 09:55 - Üretim için karar veremiyorsanız, önce bize gelin

Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, hızlı tüketim ürünleriyle ilgili Türkiye pazarında girişimde bulunmak isteyen yabancı yatırımcıların, başlangıç aşamasında Primo'nun çok yönlü tesislerini kullanabileceğini söyledi. Yatırımcılara seslenen Bahar, "Üretimi ve pazarı bizde deneyin, verim alırsanız, kendi fabrikanızı kurarak tam üretime geçin" dedi.

Primo - 11/02/2014 09:30 - 2013'de iş hacmini yüzde 100 artırdı

Özgün üretim yapılanmasıyla hizmet veren Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, 2013 yılında iş hacmini yüzde 100 artırdı. "Yükselen maliyetler, firmaları fason üretime yönlendiriyor" diyen Primo Yönetim Kurulu Başkanı Salvo Bahar, nitelikli fason üretimde Türkiye'nin ilk adresi haline geldiklerini söyledi. Primo, 2013 yılını 80 milyon TL ciro ile tamamladı.

Primo - 11/10/2013 09:10 - Primo, ürün portföyüne renkli kozmetiği ekledi

100'ü aşkın üretim kategorisiyle Türkiye'nin en büyük esnek üretim tesisine sahip olan Primo Ambalaj ve Kimya Sanayi, hizmet yelpazesine renkli kozmetik ve dermatoloji ürünlerini de ekledi. Tuzla'daki tesisini yeni üretim hatlarıyla geliştiren Primo, yılbaşından bu yana 2 milyon dolarlık yatırım gerçekleştirdi.PR İstanbulİletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği

Sosyal sorumluluk projelerimiz:

Yunuslara Özgürlük PlatformuDağ Filmleri Festivaliİstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği