"Yapamayacağınızı düşündüğünüz şeyi yapmalısınız."

Eleanor Roosevelt

Haberler

 • Yaşanabilir dünya için yeni geliştirilen 5 teknoloji trendi

  01/04/2021

  1618218144_TechTrends

  No On Fuarcılık ve ALZ Fuar ortaklığı ile 10 – 13 Kasım 2021 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde “Gelecek Burada Kodlanıyor” temasıyla düzenlenecek olan Yazılım Endüstrisi Fuarı’nda, daha yaşanabilir bir dünyanın temellerini atacak 5 teknoloji trendi yer alacak.

  No On Fuarcılık ve ALZ Fuar ortaklığı ile Türkiye’de ilk defa düzenlenecek olan, teknoloji dünyasında fark yaratan ve küresel başarılara imza atmış Türk şirketlerinin bir arada olacağı YES Türkiye Fuarı’nda, 2021 yılında önce çıkan teknoloji trendleri ile birlikte geleceğe yön verecek yazılım uygulama ve çözümleri sergilenecek.

  Teknolojiyi anlamak için YES ...
  Devamını oku
 • ESET Internet Security Sıra Dışı Güvenlik Ödülü’ne layık görüldü

  18/02/2021

  1613636970_AV_Comparatives_SoMe_540x445

  Gelişmiş teknoloji ve kullanım kolaylığı ödül getirdi

  Siber güvenlikte dünya lideri olan ESET, AV-Comparatives tarafından düzenlenen 2020 Genel Tüketici Temel Test Serisinde Sıra Dışı Güvenlik Ödülü almaya hak kazandı.

  ESET Internet Security, AV-Comparatives’in tüm testlerinde Advanced+ seviyesinde başarı gösterdi.

  AV-Comparatives 2020 Genel Tüketici Temel Test Serisinde, Windows için 17 tüketici güvenlik ürününü ayrıntılı bir incelemeye tabi tuttu. Programlar gerçek dünyadaki internet tehditlerine karşı koruma sağlama, en yeni kötü amaçlı programları algılama, hedefe yönelik gelişmiş saldırılara karşı savunma ve bilgisayarı yavaşlatmadan koruma sunma becerilerine göre test edildi.

  ESET Internet Security, ...

  Devamını oku
 • Hayalindeki evi inşa etmek isteyenlere hızlı ve güvenli bir seçenek: Ytong Ev

  01/02/2021

  1613026447_Ytong_Ev_Ardic_Evi_2

  Ytong, pandemiyle artan müstakil ev talebine yenilikçi çözüm sunuyor

  Türkiye’nin lider gazbeton üreticisi Türk Ytong, koronavirüs salgını sonrası müstakil evlere yönelen konut tüketicileri için hızlı inşa edilen güvenli bir yapı sistemi geliştirdi. Ytong Ev adı verilen sistem, kendi evini yapmak isteyenleri fikir aşamasından evin tamamlanmasına kadar her adımda destekleyen bir inşaat modeli sunuyor.

  Hayalindeki evi inşa etmek isteyenler Ytong Ev ile depreme dayanıklı, A sınıfı enerji verimliliğine sahip evlere 8 ila 10 haftada sahip olabilecek.

  Yapı malzemesi sektörünün öncü ve yenilikçi şirketi Türk Ytong, koronavirüs salgınıyla birlikte ortaya ...

  Devamını oku
 • Acrete dünya patenti aldı

  17/09/2020

  1600331444_Ugur_Atilgan_Yonetim_Kurulu_Baskani

  Uğur Beton ve Metal A.Ş. AR-GE mühendislerinin 2 yıllık çalışması sonucunda traktörler için üretilen Acrete markalı denge ağırlığı dünya patenti almaya hak kazandı. Türk mühendislerin titiz çalışması sonucu hayata geçen bu proje sayesinde Acrete üretimine tüm dünyada sadece Manisa’da başladı.

  Türkiye’de 1996 yılından bu yana Manisa ve Çorlu fabrikalarında beyaz eşya sektörüne denge ağırlıkları üreten Uğur Beton ve Metal A.Ş., AR-GE çalışmalarına yaptığı yatırımın sonunda dünya patenti almaya hak kazanan bir buluşa imza atmayı başardı.

  11 milyon dolarlık yatırım

  Uğur Beton ve Metal A.Ş. Ar-Ge mühendislerin titiz ...

  Devamını oku
 • MXC Global, fiat para birimleriyle işlemlerine kapı aralamak ve Türkiye pazarını büyütmek için MenaPay ile işbirliği yapıyor

  01/08/2020

  1596024934_MXC_Menapay_Bulten

  MXC Global ve MenaPay fiat para birimlerinin kullanımını kolaylaştırmak için bir stratejik işbirliği anlaşması imzaladı. MXC Global, Türkiye ve İslam coğrafyasındaki marketlere MenaPay yardımıyla açılamayı planlıyor. MenaPay, İslami Finans kurallarına uygun olarak MENA bölgesinde kullanılan ilk, tamamen destekli, blockchain tabanlı banka dışı mobil ödeme çözümü ve SuperApp’tir. MENA bölgesi, 440 milyondan fazla insanın yaşadığı, 18 ülkeden oluşan ve coğafi olarak Türkiye, Suudi Arabistan ve Mısır’ı da kapsayan Orta Doğu, Kuzey Afrika bölgeleridir. Türkiye, ABD ve Japonya’dan sonra dünyada en çok kripto para ticareti yapılan üşüncü ülkedir.

  2018 yılında Türk Lirasının sert ...

  Devamını oku