"Kötü haber tez duyulur."

Türk Atasözü

Haberler

 • Hay Group Türkiye’den asgari ücret araştırması

  15/12/2015

  HayGroup_Asgari-Ucret-Arastirmasi

  Global insan kaynakları yönetim danışmanlığı şirketi Hay Group Türkiye tarafından yapılan ve Türkiye’deki 517 şirketin katıldığı Olası Asgari Ücret Değişiminin Etkileri konulu araştırmada, kurumlara asgari ücret artışı sonrasında ne yapmayı planladıkları soruldu.

  Hay Group Türkiye araştırmasında, şirketlerin planladıkları bütçe artış revizeleri ve asgari ücretin artması durumunda mevcut ücret politikalarını nasıl değiştirecekleri ile ilgili soruların yanıtlarını verdi.

  Hay Group Türkiye araştırmasına göre asgari ücretin bin 300 TL’ye çıkarıldıktan sonra şirketlerin çalışanlarına yüzde 11,7 oranında maaş artışı yapması öngörülüyor.

  Türklerin yarısı hazır, yabancılar bekliyor

  Araştırmaya katılan şirketlerin yüzde 34’ü olası asgari ...

  Devamını oku
 • Başarının anahtarı cesaret ve deneyim

  10/11/2015

  BIC-Angel-Inv_Arastirma2015

  BIC Angel Investments, Türkiye’deki girişimcileri daha iyi anlamak amacıyla online bir araştırma gerçekleştirdi. Araştırmanın sonuçlarına göre girişimcilerin yüzde 88 erkeklerden oluşuyor. 25-35 yaş arası en fazla girişimcinin yer aldığı yaş aralığı olurken girişimcilerin üçte biri 30bin ve üzeri ciro rakamına ulaşıyor. Girişimciler belli bir iş deneyimi edindikten sonra girişimciliği tercih ediyorlar.

  Girişimcilik Türkiye’de hem kamu kurumları ve sivil toplum örgütlerinin hem de özel sektörün odak noktasına yerleşti. 2013 yılından bugüne üniversitelerle ve sivil toplum kuruluşlarıyla yakın ilişkiler geliştirerek 1000’in üzerinde projeyi değerlendiren ve üç yıllık süre içinde ...

  Devamını oku
 • Altın Meyveler yeni ambalajlarında

  14/07/2014

  Papagan_Altin_Meyveler

  Kuruyemiş sektöründeki yeniliklerin adresi Papağan Kuruyemiş, sağlığımız için altın değerindeki ürünlerden oluşan Altın Meyveler serisinin paketlerini hem daha kullanışlı hale getirdi hem de daha keyifli bir görsellik kazandırdı. Sürekli tazelik için zipli şekilde sunulan paketlerin ön yüzüne tüketicilerin doğru bilgilendirilmesi amacıyla belirgin şekilde tüm ürünlerin besin değerleri yerleştirildi.

  Papağan Kuruyemiş’in ilk kez 2011 yılında piyasaya sunduğu “Altın Meyveler” serisi, günümüzde “sağlıklı atıştırmalık” yaklaşımının en doğru adresi haline geldi. Tamamen doğal yöntemlerle hazırlanan, herhangi katkı maddesi içermeyen kuru meyveler ve çiğ ürünlerin yer aldığı bu seri; doğru, dengeli ve sağlıklı beslenmeye ...

  Devamını oku
 • Yingli Solar, enerji sektörünü kupa heyecanıyla bir araya getirdi

  07/07/2014

  Yingli-Solar_UgurKilic_DunyaKupasi

  Brezilya 2014 Dünya Kupası’nın ana sponsorlarından Yingli Solar, Türkiye’de enerji sektörünü bir araya getirerek Dünya Kupası heyecanını İstanbul’da yaşattı. İtalya – Uruguay grup maçını iş ortakları ile birlikte dev ekrandan izleyen Yingli Solar ve iş ortakları heyecan dolu anlar geçirdi.

  Dünyada 20 bölgesel ülke ofisinde, 18 binden fazla çalışanı, 25 yıllık tecrübesi, 9 GW’tan fazla kurulu parkı ve 2.5 GW üretim kapasitesiyle faaliyet gösteren, dünyanın en büyük güneş paneli üreticilerinden Yingli Solar Brezilya’da devam eden Dünya Kupası heyecanını İstanbul’a taşıdı.

  Yingli Green Energy Güneydoğu Avrupa Direktörü Dimitrios Bachadakis, Brezilya’daki Arena Pernambuco ve ...

  Devamını oku
 • Denove PR, İDA üyesi oldu

  04/07/2014

  IDA_Denove_LOGO

  Denove PR’ın Uluslararası İletişim Danışmanlığı Birliği (ICCO)’nun Türkiye temsilcisi olan İletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği (İDA)’ya yaptığı üyelik başvurusu kabul edildi. 2005 yılında kurulan Denove PR perakende, bilişim, enerji, çevre, kültür-sanat sektörlerinde pek çok şirket ve markaya halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlığı hizmetleri veriyor.

  Denove Halkla İlişkiler Ajans Başkanı ve İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Serhat Özkütükçü 2005 yılında hizmet vermeye başladıktan yaklaşık 10 yıl sonra istikrarlı bir gelişme ve büyüme ile birlikte İDA üyeliğine kabul edilmenin gururunu yaşadığını ifade etti. Özkütükçü, Denove PR’ın hizmet kalitesi ve standartlarının daha ilk günden itibaren uluslararası ...

  Devamını oku


PR İstanbulİletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği

Sosyal sorumluluk projelerimiz:

Yunuslara Özgürlük PlatformuDağ Filmleri Festivaliİstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği