"Delilik, aynı şeyleri tekrar tekrar yapıp farklı sonuçlar beklemektir."

Albert Einstein

Star Wars: Force Arena Türk oyuncularla buluştu

StarWars_ForceArenaStar Wars: Force Arena Türk oyuncularla buluştu

Netmarble, yayınlandığı ilk günden bu yana Türkiye’de ve dünyada büyük ilgi gören mobil oyunu Star Wars™: Force Arena oyununu ilk kez Gaming İstanbul’da Türk oyuncularla buluşturdu.

Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek, İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenen Gaming İstanbul Fuarı’nda dünyadaki ve Türkiye’deki oyun sektörü ile ilgili açıklamalarda bulundu. Özistek, Türkiye’deki oyun pazarının yaklaşık 600 milyon dolarlık bir seviyeye geldiğini ve oyuncu sayısının ise 30 milyon kişiye ulaştığına dikkat çekti.

Türkiye’de 30 milyon oyuncu var

Netmarble EMEA CEO’su Barış Özistek fuarda yaptığı basın toplantısında dünya oyun pazarının 110 milyar dolar olduğunu, bu pazarın 40 milyar dolarını ise mobil oyunların oluşturduğunu söyledi. Türkiye’de ise oyun pazarının yaklaşık 600 milyon dolarlık bir seviyeye geldiğini sözlerine ekleyen Özistek şöyle devam etti:

“Türkiye’de oyuncu sayısı ise 30 milyon, her ay aktif olarak oyun oynayan kişilerin sayısı bu rakama ulaşmış durumda. Türkiye’de nüfusun neredeyse yarısı oyun oynuyor, artık oyun dünyası demek yerine toplumun oyun oynadığından bahsetmemiz mümkün. Bu artışın asıl sebebi ise mobil oyunların akıllı telefon ve tabletlerle toplumun her kesimine yayılması. Oyun kültürü 7’den 70’e herkesin hayatında en önemli eğlence mecrası haline geldi. Artık mobil ile birlikte mekandan ve zamandan bağımsız olarak her yerde oyun oynamak mümkün hale geldi.

Netmarble mobilde dünya lideri

Barış Özistek; Netmarble’ın dünyada mobil oyunlara liderlik eden en büyük 5 oyun şirketinden birisi birisi olduğunu belirterek, “Gaming İstanbul Fuarı’nda, dünyanın en popüler oyunlarından biri Star Wars:Force Arena’yı oyunseverlerle buluşturduk. Star Wars oyunu çok kısa sürede dünyanın en popüler ilk 10 oyunundan biri oldu. Gaming İstanbul ziyaretçileri Netmarble standında Star Wars: Force Arena oyununu Samsung Galaxy tabletlerde oynama imkanı buldular. Ayrıca hem Türkiye’de hem de dünyada çok büyük ilgi gören Paramanya, MARVEL Future Fight gibi oyunlarımızı deneyimlediler.

Star Wars 154 ülkede oynanıyor

Netmarble Games ile Lucasfilm Ltd. arasındaki iş birliği ile Star Wars™: Force Arena oyunu 154 ülkede resmi olarak oynanıyor. iPhone ile iPad için App Store üzerinden, Android cihazlar için ise Google Play üzerinden indirilen Star Wars™: Force Arena‘da oyuncular, ikonik Star Wars™ karakterlerinden oluşturdukları güçlü bir takımla tüm dünyadan arkadaşlarına karşı veya onlarla birlikte gerçek zamanlı PvP savaşlarına katılıyor.

Star Wars™: Force Arena‘da 60’ı çok sevilen Star Wars karakterleri olmak üzere, 80’den fazla oyun kartı bulunuyor. Kendilerine özel birimleriyle güçlü ikili kombinasyonlar yapılan kartlar arasında, serinin yeni filmi Rogue One™: Bir Star Wars™ Hikayesi‘nden yeni karakterler bulunuyor.

Star Wars™: Force Arena, iTunes Apple App Store ve Google Play üzerinden indirilebilir. Oyunla ilgili daha fazla bilgi için www.StarWarsForceArena.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

App Store: http://buff.ac/4cWU
Google Play: http://buff.ac/4cWT

Netmarble-Stand-1aNetmarble-Stand-3a Netmarble-Stand-2a


NetmarbleNetmarble_Baris_OzistekNetmarble_Baris_Ozistek-2a


Force Arena LOGO