"Öğrenmek, zihnin hiç bıkmadığı korkmadığı pişman olmadığı tek şeydir."

Leonardo Da Vinci

Basın Odası Arşiv


ESET - 02/09/2015 11:05 - İnternet bağlantılı cihazlar için çoklu dijital koruma

Bilgisayar, tablet ya da akıllı cep telefonu, internet bağlantılı bu cihazlar tek paketle ESET koruması altında. ESET Multi-Device Security Pack artık Türkiye'de de kullanıma sunuldu.

Pena Yayınları - 01/09/2015 12:35 - Kızlar asi çocukları sever... Jasinda Wilder'dan "Sensiz"

Genç yazar Jasinda Wilder'ın Amerikan gençliği arasında bir fenomene dönüşen "Falling" serisinin üçüncü romanı "Sensiz", Pena Yayınları tarafından yayımlandı.

Papağan Kuruyemiş - 31/08/2015 11:15 - Papağan Kuruyemiş web sitesini yeniledi

Türkiye'nin en büyük paketli kuruyemiş kuruluşlarından Papağan Kuruyemiş, dijital dünyadaki yüzünü yeniledi. Daha güçlü görsellikle ziyaretçilerini karşılayan www.papagan.com.tr , kuruyemiş ile ilgili de daha çok bilgi içeriyor.

ESET - 19/08/2015 10:30 - ESET Basın Bülteni / Siz yazıyorsunuz, hacker kaydediyor

Global antivirüs yazılım kuruluşu ESET, bilgisayarın mouse hareketleri dahil olmak üzere bütün klavye hareketlerini takip eden bir casus bilgisayar ağını (botnet) tespit etti. "Liberpy" adı verilen bu botnet ağı, kullancıların özel bilgilerini çalmayı hedefliyor.

Pena Yayınları - 24/08/2015 10:15 - Pena Yayınları'ndan 'Fantastik Şehirler' boyama kitabı

Her yaştan insanın tüm dünyada büyük ilgi gösterdiği boyama kitaplarına Pena Yayınları tarafından bir yenisi daha eklendi. Fantastik Şehirler boyama kitabı ile dünyanın önemli şehirlerini sokak sokak boyamanın keyfine varacaksınız.

Yingli Solar - 12/08/2015 11:30 - Yingli Solar panelleri Kayseri Saray Çiftliği'nin çatısında

Dünyanın lider güneş paneli üreticilerinden biri olan Yingli Solar Türkiye'deki güneş enerjisi santrali projelerine bir yenisini daha ekledi. Asumi Türkiye ile birlikte gerçekleştirilen 1,15 MW kapasitesindeki güneş enerjisi santrali Kayseri Saray Çiftliği'nde süt üretimine katkı sağlamaya başladı.

ESET - 08/08/2015 10:00 - ESET Basın Bülteni / Şirket verileri bulutta da güvende

Kurumların dijital verilerini korumaya yönelik sunucu güvenliği sağlayan ESET File Security yazılımının Windows'un bulut platform Microsoft Azure'a yönelik versiyonu pazara sunuldu. Böylece bulutta saklanan şirket verileri artık ESET güvencesiyle korunabilecek.

ESET - 05/08/2015 09:00 - ESET Basın Bülteni / Operasyon Potao

Daha önce Ukrayna ve Polonya'daki devlet kuruluşlarını hedef alan BlackEnergy siber saldırısını tespit eden ESET, bu kez de Ukrayna hükümeti, askeri kuruluşları ve çeşitli Ukrayna haber ajanslarına odaklanan bir truva atını tespit etti. Potao adı verilen bu truva atı, bir casusluk yazılımı işlevi görüyor.

Papağan Kuruyemiş - 05/08/2015 10:00 - Papağan Kuruyemiş Basın Bülteni / Kuruyemişte fiyatların düşmesini bekliyoruz!

2014'de yaşanan rekolte düşüklüğü ve don olayı nedeniyle fındık, Antep fıstığı ve kayısı gibi ürünlerin hammadde fiyatlarında meydana gelen yükselmenin yerini düşüşe bırakması bekleniyor. Papağan Kuruyemiş Yönetim Kurulu Başkanı Kani Emekçi, yaz ve sonbahar döneminde yeni tarımsal mahsullerin toplandığını, dolayısıyla da genel olarak kuruyemiş fiyatlarında düşüş beklediklerini söyledi. Emekçi, yükselen fiyatlar nedeniyle kuruyemiş tüketicisinin tercih değişikliği yaptığını, fındık yerine yer fıstığı, Antep fıstığı yerine kabak çekirdeği, badem yerine leblebiyi tercih ettiğini söyledi.

BIC - 10/08/2015 09:30 - Joachim Behrendt Scorp'a yatırım yaptı

Türkiye melek yatırımcılık ekosistemine katkılarından dolayı 'Yılın Melek Yatırımcısı' ödülünü kazanan Dr. Joachim Behrendt sosyal desteklerinin yanı sıra yatırımlarına da devam ediyor. Joachim Behrendt'in son yatırımı gençleri ve üniversite kampüslerini hedefleyen video paylaşıma odaklı bir sosyal ağ olan Scorp oldu.PR İstanbulİletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği

Sosyal sorumluluk projelerimiz:

Yunuslara Özgürlük PlatformuDağ Filmleri Festivaliİstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği