"Bir fikir başta saçma gelmiyorsa ondan umut yok demektir."

Albert Einstein

Doç. Dr. Çelik: Diyabet kader değil

Doç.Dr. Alper Çelik ve Dr. Suren UgaleGenel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Alper Çelik, tip 2 diyabet hastalarını ameliyatla tedavi eden dünyadaki sadece 8 doktordan biri. Eylül 2011 tarihinden bu yana ameliyatlarını sürdüren Çelik’in, hastaları arasında tiyatro sanatçısı İlyas İlbey, sunucu Erhan Yazıcıoğlu gibi isimler de var.

Doç. Dr. Alper Çelik düzenlediği basın toplantısında gerçekleştirdiği ameliyatla şeker hastalığı, ilaç ve insülin tedavisinin kader olmaktan çıktığını anlattı. Basın toplantısını ameliyat ettiği ve ameliyat sonrasında hayatlarının değiştiğini, hatta çocuk sahibi bile olduklarını söyleyen hastalarıyla birlikte yapan Alper Çelik’in hastaları arasında sunucu – oyuncu Erhan Yazıcıoğlu, tiyatro sanatçısı İlyas İlbey, İzmir Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, İzmir Buca Belediye Başkanı Ercan Tatı gibi isimler de yer alıyor.

Hayatları değişti

Ameliyat sonrasında hastalar insülin veya hap kullanmayı bırakırken, yüksek kolesterol ve hipertansiyon gibi sorunların yanı sıra, hastalığın göz, böbrek, karaciğer gibi organ kayıplarına sebep olan etkileri de kontrol altına alındığını aktardı. Ameliyat sonrasında bir kaç hafta içerisinde hastaların hayatlarının değiştiğini, sona eren ilaca bağımlılıklarını ve organ hasarındaki iyileşmenin nasıl geliştiğini anlatı.

Daha fazla bilgi için:

www.metabolikcerrahi.com
www.facebook.com/metabolikcerrahi
http://twitter.com/dr_alpercelik

Doç.Dr. Alper Çelik ve hastalarıErhan Yazıcıoğlu, Dr. Alper Çelik, İlyas İlbeyİzmir Çiğli Belediye Başkanı Metin Solak, İzmir Buca Belediye Başkanı Ercan TatıŞeker hastaları tatlı yedilerPR İstanbulİletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği

Sosyal sorumluluk projelerimiz:

Yunuslara Özgürlük PlatformuDağ Filmleri Festivaliİstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği