"Hayal gücü bilgiden daha önemlidir."

Albert Einstein

Yingli Solar’ın Çin’deki fabrikasına ziyaret

Yingli Solar CEO Liansheng Miao ve Türkiye Müdürü Uğur Kılıç2012 yılında dünyanın en çok satılan güneş paneli üreticisi olmayı başaran Yingli Solar, Türkiye’deki güneş enerjisi pazarından ciddi bir pay almayı hedefliyor. Yingli Solar Türkiye, havalimanları, üniversiteler ve turizm tesislerinde güneş enerjisinden elektrik üretimi projelerini hayata geçirmek için çalışmalarına başladı.

Yingli Solar Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Liansheng Miao’yu Baoding’teki fabrikasında ziyaret ettik. Türkiye’den altı gazetecinin de eşlik ettiği basın gezisinde Liansheng Miao Türkiye pazarı ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Güneş paneli üretimlerinin yüzde 60′ının Avrupa’ya, yüzde 12′sinin ise ABD’ye yönelik olduğunu söyleyen Miao, “Türkiye’de ortak proje üretimi en önemli önceliğimiz” diye konuştu.

Yingli Solar Türkiye Müdürü Uğur Kılıç ise basın gezisinde yaptığı açıklamada Özyeğin Üniversitesi’nin Çekmeköy Kampusu’ndaki güneş panellerini bu yıl tamamlayacaklarını belirterek, “Şu anda havaalanları, üniversiteler ve turizm tesislerindeki projeleri hayata geçirmek için çalışmalarımız sürüyor” dedi.

 

Yingli Solar CEO Liansheng MiaoYingli Solar Power ValleyYingli Solar Power ValleyYingli Solar Power Valley


Yingli Solar - örnek proje - müstakil evYingli Solar - örnek proje - Atlantic Health Jets Training Center NewYorkYingli Solar - örnek proje - otoparkYingli Solar - örnek proje - arazi 10MW - Farsala, Greece

Yingli Solar - LogoPR İstanbulİletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği

Sosyal sorumluluk projelerimiz:

Yunuslara Özgürlük PlatformuDağ Filmleri Festivaliİstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği