"Gazetecilik, birilerinin yazılmasını istemediklerini yazmaktır, gazetedeki haberlerin geri kalanı ise halkla ilişkilerdir."

George Orwell

Blog

 • TR.Web 2.0 Görünümlü 1.0

  10/09/2013

  Serhat Özkütükçü

  Türkiye’ye özgü sosyal medya tabanlı pazarlama iletişimi

  Türkiye’de raflarda duran yabancı kitaplara bakarsak, tüketicinin kral olması gereken bir pazarlama evreni içerisindeyiz. Özellikle yabancı yayınlar, bu yayınların Türkçe çevirileri, pazarlama alanında yazanların ya da fikir emekçilerinin yazdığı kitaplar, makaleler de bunu doğrular nitelikte.

  Ben Türkiye’de müşterinin kral olduğuna inanmıyorum. Yazılanlar ve çizilenlerin iyi niyetten öteye geçmediğini düşünüyorum. İtirazım müşterinin kral olup olmaması gereğinden ziyade, müşteriye krallığın verilip verilmediği ile ilgili. Türkiye’deki pazarlama dünyasında krallığı bırakın demokrasiden bile söz edilemez ne yazık ki. Daha da ileri gitmek gerekirse Türkiye’de zihinsel devrime ayak uyduran ...

  Devamını oku
 • 3. Nesil İletişimciler’de değişim dalgası

  01/09/2013

  Önder Kiremitçi

  Taksim Gezi Parkı’ndan ülkeye yayılan “aynada kendine bakıp çeki düzen verme” durumu bireylerden sonra kurumlara ve sektörlere yayılıyor. Herkes hem kişisel hem de kurumsal anlamda Gezi Parkı ruhunun tam olarak neyi ifade ettiğini anlamaya çalışıyor.

  Bu anlama çabası tamamen ortaya çıkan sosyal dalganın içerisinde, bu ruhun şekillendirdiği dünya zemininde ayakları daha yere basan ve değişime entegre olma güdüsünden kaynaklanıyor.

  İletişim dernekleri

  Türkiye’de halkla ilişkiler ve iletişim danışmanlığı alanlarında akıl çürüten emekçiler, fikirlerinin Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) ve İletişim Danışmanları Derneği (İDA) çatısı altında temsil edilmediğini düşünüyor. Artık sorunların eski dünyanın ...

  Devamını oku


PR İstanbulİletişim Danışmanlığı Şirketleri Derneği

Sosyal sorumluluk projelerimiz:

Yunuslara Özgürlük PlatformuDağ Filmleri Festivaliİstanbul Fotoğraf ve Sinema Amatörleri Derneği